Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat 2018"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat 2018


RESULTAT 2018

2018-04-02 Kringelträffen

D50, 3 010 m (17): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 28.51, 3) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 34.26.

H60, 3 290 m (19): 1) Anders Jakobsson, OK Södertörn, 25.43, 9) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 37.50, 16) Pelle Höök, do, 47.57.

H75, 2 900 m (23): 1) Rune Rådeström, Snättringe SK, 30.05, 10) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 39.51.

Öppen motion 5, 3 260 m (43): 1) Tommy Holmér, Väsby OK, 27.56, 7) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 38.21.

Öppen motion 7, 3 020 m (98): 1) Lasse Forsberg, OK Ravinen, 22.17, 11) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 29.14, 49) Benneth Sundqvist, do, 42.41, 63) Wadman Leif, do, 45.35.


 

20180406 Svartnatta


2018-04-15 Enenracet
H21, 5 530 m (30): 1) Markus Larsson, Hestra IF, 32.00, 7) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 35.43, 14) Jonas Vikström, do, 38.21, 18) Cristian Larsson, do, 42.29, 22) Johan Celander, do, 44.00, 23) Ola Toven, do, 44.19.
H40, 4 330 m (9): 1) Emil Andersson, Länna IF, 31.25, 5) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 38.50.
D50, 3 300 m (15): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 25.53, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 31.45.
H60, 3 400 m (29): 1) Andreas Hjertson, OK Linné, 25.10, 19) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 34.29, 22) Pelle Höök, do, 35.41.
H70, 2 970 m (27): 1) Kenneth Johansson, Eskilstuna OL, 27.07, 4) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 29.29.
H75, 2 870 m (21): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 26.11, 17) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 50.34.
Öppen motion 5, 2 690 m (46): 1) Lovisa Byman, Västerås SOK, 24.03, 33) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 45.33.
Öppen motion 7, 3 400 m (70): 1) Henrik Wilmar, IF Thor, 25.53, 6) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 32.27, 9) Daniel Forsström, do, 33.53, 25) Emma Klemets, do, 40.24, 34) Ove Ek, do, 45.20, 35) Klaus Tröster-Cederth, do, 45.25, 42) Stig Törnkvist, do, 47.43, 43) Mats Kåberg, do, 47.50.
Öppen motion 8, 4 460 m (43): 1) Johan Sundén, Västerås SOK, 30.28, 12) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 37.18, 28) Mats Birkestål, do, 46.59.
2018-04-20 Uppsala möte, natt
H21 Kort, 7 290 m (1): 1) Cristian Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.11.50

2018-04-21 OK Tors ungdomstävling

D16, 4 460 m (31): 1) Alice Ek, Nyköpings OK, 33.14, 28) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.08.51.
H12, 3 040 m (22): 1) Robin Helmersson, OK Tisaren, 22.17, 9) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 30.48.
D10, 2 000 m (15): 1) Astrid Kraft, Almby IK, 16.02, 12) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 24.23.
Öppen motion 7, 3 280 m (63): 1) Pia Birkebæk, Stora Tuna OK, 25.12, 22) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 35.37, 37) Leif Wadman, do, 44.28, 40) Pelle Höök, do, 45.13, 45) Mats Kåberg, do, 47.04.
Öppen motion 8, 4 440 m (53): 1) U Tomas Löfgren, Stora Tuna OK, 28.13, 25) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 42.12.
2018-04-22 Torfejden
D21, 7 040 m (8): 1) Cecilia Einarsson, Västerås SOK, 56.01, 2) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 57.24, 4) Martina Welén, do, 59.13.
H21, 8 940 m (22): 1) Anders Boström, OK Linné, 54.11, 7) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 1.02.11, 16) Johan Celander, do, 1.11.49, 17) Ola Toven, do, 1.14.49.
D50, 4 070 m (11): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 36.37, 5) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 42.43.
H50, 5 990 m (18): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 37.49, 17) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.00.50.
D60, 3 550 m (6): 1) Lena Larsson, Sala OK, 31.47, 3) Yvonne Toven, Köping-Kolsva OK, 45.30.
H60, 5 000 m (13): 1) Lennart Agén, Tullinge SK, 39.55, 11) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 57.52.
H65, 4 500 m (22): 1) Weine Wolter, Åkers IF, 34.09, 21) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 57.38.
D70, 3 100 m (7): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 37.09, 7) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.17.58.
H70, 3 970 m (20): 1) Hans-Ove Eriksson, Nyköpings OK, 32.18, 6) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 43.33.
H75, 3 540 m (12): 1) Olle Johansson, IFK Hedemora OK, 38.19, 8) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 50.52.
Öppen motion 5, 3 100 m (38): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 31.53, 2) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 35.37.
Öppen motion 7, 2 930 m (78): 1) Johan Herbst, Västerås SOK, 22.18, 38) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 41.40, 54) Ove Ek, do, 46.55, 65) Lars Fogelberg, do, 54.31, 73) Carola Cederth, do, 1.05.24.
Öppen motion 8, 4 390 m (54): 1) Marcus Kullman, Stora Tuna OK, 27.04, 13) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 40.59, 36) Göran Welén, do, 49.16, 46) Nina Andersson, do, 58.24.
Öppen motion 9, 6 780 m (19): 1) Nils Gumaelius, Waxholms OK, 42.54, 4) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 55.05, 7) Erik Valdemarsson, do, 57.56, 8) Malin Welén, do, 58.26.
2018-05-01 Silverjakten
D21, 3 990 m (27): 1) Jennie Börjesson Eriksson, Storviks IF, 28.57, 14) Malin Welén, Köping-Kolsva OK, 35.34, 23) Martina Welén, do, 41.38.
H21, 4 730 m (22): 1) Thomas Carlsson, Malungs OK Skogsmårdarna, 26.10, 6) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 31.32, 9) Marcus Ek, do, 32.54, 17) Niclas Larsson, do, 36.54.
H10, 2 000 m (14): 1) Malte Granefelt, OK Tyr, 13.15, 12) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 26.22.
H40, 3 690 m (15): 1) Claes Klarin, Västerås SOK, 24.07, 13) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 38.39.
D50, 3 240 m (15): 1) Ingela Eriksson, Gävle OK, 29.51, 2) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 32.38.
H50, 3 770 m (32): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 23.59, 26) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 38.26.
D55, 3 240 m (14): 1) Dorothe Spillmann, IF Thor, 32.49, 6) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 38.41.
H60, 3 410 m (21): 1) Lars-Åke Andersson, Arboga OK, 25.36, 10) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 32.08, 13) Kenneth Larsson, do, 34.17.
H65, 3 240 m (30): 1) Sven-Olov Wiklund, Arboga OK, 29.18, 25) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 48.24.
H70, 2 910 m (25): 1) Bo Sundqvist, Ockelbo OK, 25.54, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 27.38, 13) Stig Törnkvist, do, 40.02.
D75, 1 990 m (10): 1) Ing-Marie Mozélius, Stora Tuna OK, 25.22, 6) Rose-Marie Karlsson, Köping-Kolsva OK, 46.22.
H75, 2 910 m (17): 1) Karl Johansson, IFK Hedemora OK, 28.44, 14) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 47.58.
H80, 2 310 m (11): 1) Svante Nyström, Västerbergslagens OL, 29.47, 6) Bo Karlsson, Köping-Kolsva OK, 41.24.
U1, 1 620 m (19): 1) Fredrik Ericson, Fagersta OK, 12.57, 15) Jonathan Enarsson, Köping-Kolsva OK, 23.53.
Öppen motion 3, 2 230 m (33): 1) Jeanette Staflin, Västerås SOK, 22.32, 26) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 41.20.
Öppen motion 5, 3 030 m (41): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 33.04, 20) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 43.27.
Öppen motion 7, 2 910 m (25): 1) Elin Dahlmark, Västerås SOK, 30.25, 20) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 50.52, 21) Nina Andersson, do, 55.19.
Öppen motion 8, 4 270 m (41): 1) Erik Boman, Gävle OK, 30.05, 12) Ola Toven, Köping-Kolsva OK, 39.42, 17) Benneth Sundqvist, do, 42.24, 18) Johan Celander, do, 42.45.
Öppen motion 17, 2 910 m (32): 1) Erik Ersson, IFK Mora OK, 21.02, 14) Ove Ek, Köping-Kolsva OK, 38.34, 29) Lars Fogelberg, do, 51.31.
Öppen motion 10, 3 300 m (9): 1) Fredrik Östberg, Stora Tuna OK, 27.56, 2) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 30.14.

2018-05-02 DM, ultralång, Västmanland
D21, 12 100 m (2): 1) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 1.42.41, 2) Malin Welén, do, 1.51.49.
H21, 14 580 m (6): 1) Henrik Wickström, Västerås SOK, 1.38.29, 3) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 1.39.57, 5) Johan Celander, do, 2.13.17.
D50, 6 340 m (3): 1) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 1.16.50.
H60, 6 880 m (9): 1) Per-Olov Sjöström, Västerås SOK, 53.30, 7) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.12.44, 8) Alf Lindberg, do, 1.16.55.
Öppen motion 5, 4 470 m (10): 1) Mickael Göransson, Almby IK, 39.53, 3) Göran Welén, Köping-Kolsva OK, 44.04.
Öppen motion 8, 6 880 m (6): 1) Martin Larbo, IFK Lidingö SOK, 44.47, 6) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 1.18.22.

2018-05-05 Dolkampen, dag 1, medel

D21 Elit, 4 640 m (27): 1) Karolina Højsgaard, Domnarvets GOIF, 33.38, 27) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 49.54.
H21, 4 640 m (11): 1) Oskar Karlsson, Avesta OK, 41.33, 3) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 42.28, 4) Johan Celander, do, 42.40.
H10, 2 040 m (15): 1) Oskar Kaipe, OK Kåre, 18.05, 7) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 26.46.
H40, 4 320 m (30): 1) Fredrik Norman, Kamrat och IF KIF, 30.58, 22) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 49.53.
D55, 3 090 m (15): 1) Maria Bergfält, Domnarvets GOIF, 31.01, 10) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 47.08.
D60, 2 580 m (10): 1) Mona Åkerman, Valbo AIF, 28.08, 6) Yvonne Toven, Köping-Kolsva OK, 38.11.
H70, 2 970 m (31): 1) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 31.33, 14) Stig Törnkvist, do, 44.45.
U1, 1 870 m (34): 1) Esther Hellman, Leksands OK, 17.45, 11) Jonathan Enarsson, Köping-Kolsva OK, 25.57.
Öppen motion 3, 2 850 m (38): 1) Per-Ola Simonen, Klubblös, 24.07, 23) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 1.01.18.
Öppen motion 8, 4 350 m (52): 1) Daniel Kaipe, OK Kåre, 30.40, 19) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 44.59, 28) Mats Birkestål, do, 49.04, 39) Mats Landquist, do, 57.22.
Öppen motion 17, 2 980 m (65): 1) Erik Ersson, IFK Mora OK, 22.23, 51) Mats Kåberg, Köping-Kolsva OK, 1.03.53.


 

2018-05-06 Dolkampen, dag 2, lång

H21, 9 140 m (2): 1) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 1.19.52.

H45, 6 160 m (24): 1) Johan Ahlström, Västerås SOK, 40.25, 15) Ola Toven, Köping-Kolsva OK, 1.03.30.

D60, 3 620 m (9): 1) Lena Larsson, Sala OK, 36.49, 3) Yvonne Toven, Köping-Kolsva OK, 40.08.

2018-05-06 Tisarträffen, dag 2, medel

D16, 3 550 m (14): 1) Sofie Bodin, Almby IK, 42.08, 13) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.04.36.

H12, 2 470 m (10): 1) Axel Kylborn, Almby IK, 18.19, 9) Ville Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 38.36.

D10, 1 830 m (7): 1) Astrid Kraft, Almby IK, 17.16, 6) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 31.12.

D50, 2 970 m (16): 1) Marie Hedar, OK Tor, 29.56, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 35.11.

H60, 3 640 m (13): 1) Göran Valfridsson, Boxholm-Mjölby OL, 34.05, 10) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 52.11, 13) Kenneth Larsson, do, 1.01.09.

H65, 3 020 m (24): 1) Olof Olofsson, Hagaby GoIF Örebro, 30.37, 3) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 37.08.

D70, 2 530 m (7): 1) Kajsa Toftén, Hjobygdens OK, 55.10, 2) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 57.20.

H70, 2 970 m (17): 1) Christer Sandh, OK Roxen, 28.53, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 31.01.

H75, 2 970 m (9): 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga OK, 38.23, 3) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 46.16.

Öppen motion 3, 2 580 m (18): 1) Henrik Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 32.16.

Öppen motion 7, 3 060 m (40): 1) Mats Eriksson, Hagaby GoIF Örebro, 32.27, 22) Pelle Höök, Köping-Kolsva OK, 1.01.30, 28) Lars Fogelberg, do, 1.06.56, 32) Klaus Tröster-Cederth, do, 1.18.00.

Öppen motion 8, 4 570 m (30): 1) Fredrik Löwegren, IFK Göteborg Orientering, 33.04, 18) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 57.19.


 

2018-05-08 VPT, deltävling 1

D20, 2 500 m (8): 1) Mirjam Dalén, Sala OK, 16.05, 2) Emma Jansson, Köping-Kolsva OK, 16.23, 3) Agnes Jansson, do, 18.41.

D16, 2 300 m (15): 1) Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK, 13.18, 10) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 22.12.

H12, 1 500 m (10): 1) Hugo Zetterberg, Västerås SOK, 10.34, 6) Ville Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 14.50, 10) Jakob Sandberg, do, 18.01.

D10, 1 300 m (11): 1) Elin Palm, Västerås SOK, 8.34, 10) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 17.15.

H10, 1 300 m (11): 1) Ludvig Juhlin, Västerås SOK, 9.34, 3) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 11.11, 11) Jonathan Enarsson, do, 24.05.


2018-05-10 Årsundarundan

Öppen motion 8, 3 890 m (66): 1) Thomas Åberg, Gävle OK, 23.19, 13) Ola Toven, Köping-Kolsva OK, 29.37, 23) Sofie Landqvist, do, 33.25.

Öppen motion 17, 3 150 m (55): 1) Erik Ersson, IFK Mora OK, 20.05, 38) Yvonne Toven, Köping-Kolsva OK, 58.01.


 

2018-05-10 Närkekvartetten, dag 1, lång

D21, 6 990 m (19): 1) Carolin Svensson, Haninge SOK, 1.17.00, 2) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 1.17.37, 9) Malin Welén, do, 1.30.20.

H21 Kort, 8 250 m (10): 1) Erik Hansson, Bredareds IF, 1.29.16, 3) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.38.49.

H50, 6 060 m (79): 1) Jan Olm, Kils OK, 50.14, 58) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.35.08.

D55, 4 260 m (28): 1) Anita Seger-Wehlin, Skogspojkarnas OK, 50.13, 26) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.31.40.

H60, 5 040 m (39): 1) Mats Welander, OK Djerf, 57.28, 22) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 1.22.09.

H65, 4 480 m (45): 1) Olof Olofsson, Hagaby GoIF Örebro, 48.11, 36) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 1.39.03.

D70, 3 040 m (19): 1) Inga Johansson, Nyköpings OK, 51.53, 15) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.35.01.

H75, 3 620 m (33): 1) Olle Johansson, IFK Hedemora OK, 45.40, 12) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 56.16.

Öppen 3, 2 680 m (64): 1) Ludvig Attås, OK Tisaren, 27.51, 43) Marita Lindholm, Köping-Kolsva OK, 57.10.

Öppen 5, 3 190 m (95): 1) Pontus Halldin, KFUM Örebro OK, 31.45, 64) Nina Andersson, Köping-Kolsva OK, 1.08.33.

Öppen 7, 3 330 m (101): 1) Kalle Björkman, IFK Mora OK, 31.18, 39) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 54.03, 87) Mats Kåberg, do, 1.15.15.

Öppen 9, 7 450 m (19): 1) Daniel Attås, OK Tisaren, 1.12.06, 11) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 1.59.50.

Öppen 17, 3 330 m (68): 1) Bo Karlsson, Trollhättans SOK, 44.20, 2) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 44.52, 29) Pelle Höök, do, 1.03.18.


2018-05-10 Närkekvartetten, dag 1, lång

D21, 6 990 m (19): 1) Carolin Svensson, Haninge SOK, 1.17.00, 2) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 1.17.37, 9) Malin Welén, do, 1.30.20.

H21 Kort, 8 250 m (10): 1) Erik Hansson, Bredareds IF, 1.29.16, 3) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.38.49.

H50, 6 060 m (79): 1) Jan Olm, Kils OK, 50.14, 58) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.35.08.

D55, 4 260 m (28): 1) Anita Seger-Wehlin, Skogspojkarnas OK, 50.13, 26) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.31.40.

H60, 5 040 m (39): 1) Mats Welander, OK Djerf, 57.28, 22) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 1.22.09.

H65, 4 480 m (45): 1) Olof Olofsson, Hagaby GoIF Örebro, 48.11, 36) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 1.39.03.

D70, 3 040 m (19): 1) Inga Johansson, Nyköpings OK, 51.53, 15) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.35.01.

H75, 3 620 m (33): 1) Olle Johansson, IFK Hedemora OK, 45.40, 12) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 56.16.

Öppen 3, 2 680 m (64): 1) Ludvig Attås, OK Tisaren, 27.51, 43) Marita Lindholm, Köping-Kolsva OK, 57.10.

Öppen 5, 3 190 m (95): 1) Pontus Halldin, KFUM Örebro OK, 31.45, 64) Nina Andersson, Köping-Kolsva OK, 1.08.33.

Öppen 7, 3 330 m (101): 1) Kalle Björkman, IFK Mora OK, 31.18, 39) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 54.03, 87) Mats Kåberg, do, 1.15.15.

Öppen 9, 7 450 m (19): 1) Daniel Attås, OK Tisaren, 1.12.06, 11) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 1.59.50.

Öppen 17, 3 330 m (68): 1) Bo Karlsson, Trollhättans SOK, 44.20, 2) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 44.52, 29) Pelle Höök, do, 1.03.18.


 

2018-05-10 Närkekvartetten, dag 1, lång

D21, 6 990 m (19): 1) Carolin Svensson, Haninge SOK, 1.17.00, 2) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 1.17.37, 9) Malin Welén, do, 1.30.20.

H21 Kort, 8 250 m (10): 1) Erik Hansson, Bredareds IF, 1.29.16, 3) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.38.49.

H50, 6 060 m (79): 1) Jan Olm, Kils OK, 50.14, 58) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.35.08.

D55, 4 260 m (28): 1) Anita Seger-Wehlin, Skogspojkarnas OK, 50.13, 26) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.31.40.

H60, 5 040 m (39): 1) Mats Welander, OK Djerf, 57.28, 22) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 1.22.09.

H65, 4 480 m (45): 1) Olof Olofsson, Hagaby GoIF Örebro, 48.11, 36) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 1.39.03.

D70, 3 040 m (19): 1) Inga Johansson, Nyköpings OK, 51.53, 15) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.35.01.

H75, 3 620 m (33): 1) Olle Johansson, IFK Hedemora OK, 45.40, 12) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 56.16.

Öppen 3, 2 680 m (64): 1) Ludvig Attås, OK Tisaren, 27.51, 43) Marita Lindholm, Köping-Kolsva OK, 57.10.

Öppen 5, 3 190 m (95): 1) Pontus Halldin, KFUM Örebro OK, 31.45, 64) Nina Andersson, Köping-Kolsva OK, 1.08.33.

Öppen 7, 3 330 m (101): 1) Kalle Björkman, IFK Mora OK, 31.18, 39) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 54.03, 87) Mats Kåberg, do, 1.15.15.

Öppen 9, 7 450 m (19): 1) Daniel Attås, OK Tisaren, 1.12.06, 11) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 1.59.50.

Öppen 17, 3 330 m (68): 1) Bo Karlsson, Trollhättans SOK, 44.20, 2) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 44.52, 29) Pelle Höök, do, 1.03.1


2018-05-11 Närkekvartetten, dag 2, medel

H21, 4 410 m (23): 1) Jonas Carlsson, Sundbybergs IK, 41.22, 5) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 45.59.

D16, 3 520 m (58): 1) Emma Ling, IK Hakarpspojkarna, 30.27, 55) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.11.02.

H12, 2 590 m (58): 1) Hugo Braam, OK Denseln, 21.24, 46) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 51.15.

D10, 2 050 m (38): 1) Felicia Persson, Helsingborgs SOK, 19.13, 31) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 40.13.

D55, 2 960 m (29): 1) Annika Brodin, Lindebygdens OK, 30.32, 18) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 43.55.

H70, 3 070 m (42): 1) Christer Sandh, OK Roxen, 30.01, 7) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 36.42.

H75, 2 960 m (29): 1) Göran Andersson, Stigmännen Karlshamns OK, 36.04, 16) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 48.52.

Öppen 7, 3 120 m (72): 1) Patrik Corneliusson, OK Löftan, 27.38, 1) Lars Bygdén, Södertälje-Nykvarn OF, 27.38, 14) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 33.51.


 

2018-05-12 Närkekvartetten, dag 3, lång

H50, 5 800 m (77): 1) Jan Olm, Kils OK, 42.25, 45) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.10.47.

H60, 4 760 m (45): 1) Sixten Westlund, OK Tyr, 40.08, 35) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 1.08.06.

H75, 3 350 m (29): 1) Henrik Hvoslef, IK Stern, 39.56, 10) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 51.22.

Öppen 8, 4 200 m (86): 1) Petter Lindberg, OK Linné, 34.33, 68) Rebecca Mårtensson, Köping-Kolsva OK, 1.07.15.

Öppen 9, 7 410 m (29): 1) Jakob Andersson, OK Linné, 52.58, 13) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 1.19.53.

Öppen 17, 2 600 m (42): 1) Mikael Utter, Surahammars SOK, 25.40, 18) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 41.45, 22) Anders Waldemarsson, do, 45.35.


 

2018-05-13 Närkekvartetten, dag 4, medel

D16, 3 330 m (53): 1) Thea Fagerström, IFK Göteborg Orientering, 31.20, 45) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.09.16.

H12, 2 390 m (46): 1) Jens Fochsen, Waxholms OK, 15.51, 43) Ville Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 45.16.

D10, 2 210 m (23): 1) Felicia Persson, Helsingborgs SOK, 18.21, 22) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 58.51.

H40, 3 790 m (36): 1) Magnus Persson, OK Tisaren, 28.16, 25) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 48.49.

H60, 3 150 m (29): 1) Lars Nordström, Kils OK, 27.36, 20) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 41.48.

H70, 2 910 m (50): 1) Christer Sandh, OK Roxen, 25.31, 6) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 30.25, 30) Stig Törnkvist, do, 41.57.

H75, 2 840 m (32): 1) Roland Karlsson, Ronneby OK, 34.08, 16) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 46.13.

Öppen 3, 2 710 m (73): 1) Thomas Boman, Skattkärrs SOK, 27.46, 35) Marita Lindholm, Köping-Kolsva OK, 52.43.

Öppen 5, 3 160 m (69): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 31.06, 24) Nina Andersson, Köping-Kolsva OK, 59.56.

Öppen 7, 3 180 m (74): 1) Filip Jacobsson, OK Tisaren, 21.53, 16) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 42.37.

Öppen 17, 3 180 m (62): 1) Johan Östberg, Stora Tuna OK, 29.41, 10) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 38.00, 32) Pelle Höök, do, 52.40, 40) Mats Kåberg, do, 58.52.


 

2018-08-04 MtbO, Tällbergssprinten

D50, 4 780 m (6): 1) Annika Engström, OK Kåre, 30.33, 5) Susanne Welén, Köping-Kolsva OK, 36.46.

Öppen motion 8, 5 610 m (4): 1) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 38.00.


 2018-08-05 MtbO, Leksands orienteringssöndag

D50, 6 200 m (6): 1) Annika Engström, OK Kåre, 38.03, 6) Susanne Welén, Köping-Kolsva OK, 1.01.16.

H60, 6 200 m (11): 1) Ulf Eriksson, Stora Tuna OK, 33.17, 5) Göran Welén, Köping-Kolsva OK, 45.06.


 2018-08-11 Bruksdubbeln, medel

H21, 4 940 m (24): 1) Emil Andersson, Ärla IF, 30.19, 5) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 34.56, 13) Niclas Larsson, do, 39.03, 18) Johan Celander, do, 43.28.

H35, 4 420 m (1): 1) Henrik Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 1.16.08.

H40, 4 250 m (5): 1) Anders Fröberg, OK Tor, 35.13, 3) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 44.51.

D50, 2 770 m (7): 1) Marie Hedar, OK Tor, 25.09, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 33.05.

H50, 3 730 m (15): 1) Per Ågren, OK Enen, 31.39, 11) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 45.23.

D55, 2 770 m (9): 1) Dorothe Spillmann, IF Thor, 26.13, 4) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 32.54.

H55, 3 430 m (12): 1) Peter Lundberg, Järfälla OK, 27.57, 6) Thomas Lageson, Köping-Kolsva OK, 31.24.

H60, 3 430 m (11): 1) Mats Lundberg, Dalaportens OL, 30.23, 8) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 39.34, 11) Kenneth Larsson, do, 51.09.

H65, 3 120 m (20): 1) Sven-Olov Wiklund, Arboga OK, 30.33, 14) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 39.38, 17) Leif Wadman, do, 45.46.

D70, 2 020 m (9): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 26.18, 4) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 31.26.

H70, 2 770 m (14): 1) Sten Eriksson, Strängnäs-Malmby OL, 24.53, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 26.37, 11) Stig Törnkvist, do, 36.02.

H75, 2 420 m (15): 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga OK, 25.29, 8) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 33.06, 14) Sune Ahlin, do, 45.04.

Öppen motion 5, 3 430 m (22): 1) Mats-Åke Isaksson, Västerås SOK, 35.06, 6) Sandra Burén, Köping-Kolsva OK, 48.44.

Öppen motion 7, 2 770 m (41): 1) Sören Lindgren, Vandrarringen, 24.48, 16) Ove Ek, Köping-Kolsva OK, 38.32, 26) Pelle Höök, do, 43.37, 33) Mats Kåberg, do, 47.26, 35) Karin Profors, do, 49.52.


 2018-08-12 Bruksdubbeln, lång

H21, 9 780 m (10): 1) Rasmus Palmqvist Aslaksen, IFK Lidingö SOK, 1.01.16, 5) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 1.10.38, 8) Johan Celander, do, 1.47.38.

H10, 2 590 m (7): 1) Arvid Hellberg, Sundbybergs IK, 21.26, 6) Jonathan Enarsson, Köping-Kolsva OK, 1.22.31.

D45, 4 450 m (9): 1) Nina Ivers, Attunda OK, 43.45, 5) Therese Björklund, Köping-Kolsva OK, 1.06.04.

D50, 4 080 m (7): 1) Maria Kleijn, Södertälje-Nykvarn OF, 30.09, 5) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.14.

H50, 6 540 m (11): 1) Ola Lagerström, Attunda OK, 54.23, 8) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 1.15.39.

H60, 4 990 m (8): 1) Lars-Åke Andersson, Arboga OK, 41.03, 3) Göran Welén, Köping-Kolsva OK, 51.20, 5) Mats Landquist, do, 53.50.

H65, 4 450 m (15): 1) Sten-Åke Holmberg, Sala OK, 43.17, 8) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 51.04, 15) Anders Waldemarsson, do, 1.03.36.

H70, 4 080 m (6): 1) Kurt Håkan Andersson, OK Tor, 45.03, 3) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 45.17.

H75, 3 630 m (12): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 37.08, 9) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 48.09.

Öppen motion 5, 4 080 m (15): 1) Peo Sjöström, Västerås SOK, 34.53, 9) Nina Andersson, Köping-Kolsva OK, 57.33.

Öppen motion 6, 6 540 m (6): 1) Marcus Lööf, Mariestads FK, 59.44, 4) Malin Welén, Köping-Kolsva OK, 1.12.22.

Öppen motion 7, 2 830 m (21): 1) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 23.40.


 2018-08-18 Golden Weekend, dag 1

D16, 3 470 m (17): 1) Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK, 23.43, 16) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 54.08.

H12, 2 750 m (16): 1) Emil Ling, IK Hakarpspojkarna, 24.29, 11) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 38.47.

D10, 2 410 m (12): 1) Emma Segura, KFUM Örebro OK, 23.02, 11) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 47.26.

H40, 4 360 m (4): 1) Anders Fröberg, OK Tor, 39.00, 2) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 40.52.

D50, 3 380 m (6): 1) Marie Hedar, OK Tor, 29.17, 3) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 34.18.

D55, 3 380 m (5): 1) Eva Wadman, Västerås SOK, 33.55, 3) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 38.47.

H60, 3 680 m (11): 1) Thom Sandvik, Avesta OK, 31.08, 4) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 38.26.

H65, 3 380 m (21): 1) Lars Jakobsson, Västerås SOK, 26.56, 17) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 39.25, 21) Anders Waldemarsson, do, 46.39.

H70, 3 020 m (9): 1) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 29.09, 4) Stig Törnkvist, do, 36.59.

H75, 3 020 m (22): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 30.16, 11) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 40.06, 21) Sune Ahlin, do, 50.54.

Öppen motion 7, 3 110 m (30): 1) Mikael Andersson, OK Tor, 27.23, 5) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 33.11, 6) Elvira Danielsson, do, 33.35, 7) Karin Valdemarsson, do, 35.22, 8) Joakim Sandberg, do, 35.34.

Öppen motion 17, 3 110 m (24): 1) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 30.50, 11) Pelle Höök, do, 44.42, 12) Ove Ek, do, 44.53, 15) Kerstin Vidner - Eriksson, do, 46.22, 17) Mats Kåberg, do, 48.40, 24) Göta Kåberg, do, 1.31.09.


2018-08-19 Golden Weekend, dag 2

H21, 6 560 m (23): 1) Henrik Jonsson, Ärla IF, 38.16, 10) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 45.01, 22) Johan Celander, do, 1.02.45.

D50, 3 870 m (11): 1) Anna-Maria Backryd, Lindebygdens OK, 35.02, 5) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 39.12.

H50, 2 490 m (17): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 30.35, 15) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 55.00.

H60, 4 010 m (7): 1) Stefan Gunnarsson, Kristinehamns OK, 39.29, 2) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 39.48, 6) Kenneth Larsson, do, 50.39.

H65, 3 870 m (20): 1) Göran Larsson, Sala OK, 34.50, 16) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 43.26, 18) Anders Waldemarsson, do, 46.50.

D70, 2 490 m (6): 1) Eva Kjellman, Vandrarringen, 32.58, 4) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 35.55.

H70, 3 470 m (10): 1) Weine Fredriksson, KFUM Örebro OK, 33.14, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 35.17.

H75, 3 470 m (17): 1) Kurt Halvarsson, Östersunds OK, 36.01, 6) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 43.39, 13) Sune Ahlin, do, 1.02.04.

Öppen motion 7, 3 380 m (34): 1) Johan Herbst, Västerås SOK, 22.09, 7) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 33.11, 8) Elvira Danielsson, do, 34.53, 11) Karin Profors, do, 37.23, 14) Sandra Burén, do, 39.30.

Öppen motion 8, 4 640 m (35): 1) Jonathan Rosendahl, Ärla IF, 30.25, 19) Therese Björklund, Köping-Kolsva OK, 50.38.

Öppen motion 17, 3 380 m (37): 1) Mikael Utter, Surahammars SOK, 25.46, 9) Klaus Tröster-Cederth, Köping-Kolsva OK, 40.38, 12) Pelle Höök, do, 42.03, 23) Ove Ek, do, 47.18.


 2018-08-18 Långhundradubbeln, medel

H21, 4 090 m (61): 1) Simon Hector, Snättringe SK, 25.20, 35) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 38.17, 42) Cristian Larsson, do, 42.04, 44) Thomas Ek, do, 42.07, 49) Johan Celander, do, 44.41.

Öppen motion 5, 3 560 m (57): 1) Per Grundberg, Rimbo SOK, 32.57, 44) Sara Bengtson, Köping-Kolsva OK, 1.24.03.


 2018-08-24 DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro Län

H21, 8 100 m (22): 1) Gustav Hindér, OK Tisaren, 52.26, 9) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 1.05.14, 19) Janne Selkälä, do, 1.14.26.

D16, 3 680 m (16): 1) Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK, 26.15, 14) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.00.46.

H12, 2 280 m (7): 1) Robin Helmersson, OK Tisaren, 13.15, 6) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 17.26.

H60, 4 100 m (17): 1) Jan Gottfridsson, Norbergs OK, 35.48, 10) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 45.45, 13) Leif Wadman, do, 53.58, 14) Kenneth Larsson, do, 55.12.

Öppen motion 8, 3 710 m (15): 1) Kristoffer Norin, Tjällmo-Godegårds OK, 34.34, 8) Joakim Sandberg, Köping-Kolsva OK, 49.42.


 2018-08-26 DM, stafett Avesta, Dalarna + Västmanland

Västmanland-H21 (10): 1) Västerås SOK 1, 2.36.57, 2) Köping-Kolsva OK 1, 2.38.11, 7) Köping-Kolsva OK 2, 3.32.24.


 

018-08-30 Distriktsmatch Södermanland/Västmanland

H60: 1) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 46.59.

Öppen motion 3: 1) Åke Eriksson, OK Grip, 46.18, 10) Frank Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.25.10.


 2018-08-31 Ungdoms-SM Umeå, sprint

D15, 2 070 m (125): 1) Elsa Sonesson, Falköpings AIK OK, 13.47, 110) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 22.38.


 2018-09-01 Ungdoms-SM, lång

D15, 4 710 m (119): 1) Maja Bergqvist, Korsnäs IF OK, 45.16, 104) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.37.16.


 2018-09-01 OL-rounden, dag 1, medel

D21, 4 620 m (13): 1) Matilda Andersson, OK Kåre, 39.09, 6) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 46.53.

H21, 4 830 m (23): 1) Johan Bäckman, Malungs OK Skogsmårdarna, 31.37, 19) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 46.33.

H10, 2 320 m (17): 1) Jonatan Haglund, IFK Hedemora OK, 16.09, 16) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 35.58.

H45, 3 900 m (18): 1) Håkan Eriksson, Malungs OK Skogsmårdarna, 27.33, 5) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 32.37.

D50, 2 880 m (8): 1) Anna-Maria Backryd, Lindebygdens OK, 26.40, 6) Helena Holmberg, Köping-Kolsva OK, 40.22.

H50, 3 520 m (21): 1) Fredrik Sone, Attunda OK, 27.03, 19) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 45.12.

D55, 2 880 m (12): 1) Annika Brodin, Lindebygdens OK, 29.10, 7) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 36.23.

H55, 3 550 m (15): 1) Mikael Backlund, Dalaportens OL, 30.58, 5) Thomas Lageson, Köping-Kolsva OK, 35.07.

H60, 3 570 m (12): 1) Mats Lundberg, Dalaportens OL, 34.31, 6) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 42.01, 8) Kenneth Larsson, do, 43.07.

D70, 2 450 m (4): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 34.16, 4) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 45.27.

H70, 2 880 m (13): 1) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 28.23, 11) Stig Törnkvist, do, 40.41.

H75, 2 880 m (17): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 28.16, 13) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 55.20, 14) Sune Ahlin, do, 56.18.

Öppen motion 5, 2 900 m (22): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 33.13, 9) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 41.24.

Öppen motion 7, 2 880 m (20): 1) Jessica Hallqvist, Malungs OK Skogsmårdarna, 27.06, 3) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 29.10, 11) Karin Profors, do, 38.47, 17) Sara Bengtson, do, 43.35, 19) Mats Kåberg, do, 50.53.

Öppen motion 17, 2 880 m (21): 1) Jörgen Skoog, Västerbergslagens OL, 31.41, 14) Agnetha Lageson, Köping-Kolsva OK, 48.26.

Öppen motion 8, 4 620 m (26): 1) Stefan P Svanström, OK Österåker, 40.00, 1) Elmar Montero, GODIH Albacete, 40.00, 5) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 49.57, 16) Eric Sjögren, do, 1.04.55.


 2018-09-02 OL-rounden, dag 2, lång

D21, 6 720 m (7): 1) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 56.52, 4) Malin Welén, do, 1.00.34, 5) Johanna Larsson, do, 1.05.46.

H10, 2 060 m (4): 1) Jonatan Haglund, IFK Hedemora OK, 13.34, 2) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 28.33.

D45, 4 440 m (9): 1) Anna Strand, Attunda OK, 44.17, 3) Therese Björklund, Köping-Kolsva OK, 57.27.

H45, 6 390 m (8): 1) Lars-Erik Hasler, Surahammars SOK, 45.18, 2) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 53.06.

D50, 4 060 m (10): 1) Anna-Maria Backryd, Lindebygdens OK, 41.41, 8) Helena Holmberg, Köping-Kolsva OK, 1.07.14.

H50, 5 350 m (16): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 38.11, 15) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 1.01.28.

D55, 4 060 m (9): 1) Annika Brodin, Lindebygdens OK, 43.54, 6) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 56.35.

H60, 4 860 m (12): 1) Mats Lundberg, Dalaportens OL, 41.30, 11) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 1.06.34.

H65, 4 440 m (17): 1) Lars Jakobsson, Västerås SOK, 42.47, 14) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 1.09.19.

H70, 4 060 m (10): 1) Claes Nideborn, Stora Tuna OK, 46.18, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 47.08.

H75, 3 490 m (17): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 34.29, 11) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 48.56.

Inskolning, 1 770 m (7): 1) Simon Enarsson, Köping-Kolsva OK, 19.40.

Öppen motion 3, 2 320 m (7): 1) Andreas Johansson, Leksands OK, 19.04, 4) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 35.32.

Öppen motion 5, 3 370 m (15): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 27.16, 12) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 1.23.14, 13) Carola Cederth, do, 1.23.16.

Öppen motion 7, 3 250 m (18): 1) Sören Lindgren, Vandrarringen, 32.44, 4) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 39.00.

Öppen motion 17, 3 250 m (20): 1) Johan Herbst, Västerås SOK, 27.34, 4) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 36.58, 13) Klaus Tröster-Cederth, do, 53.34.

Öppen motion 8, 4 460 m (19): 1) Elmar Montero, Västerås SOK, 39.10, 7) Johan Celander, Köping-Kolsva OK, 48.19.


 2018-09-01 MtbO, Svenska Cupen, #9, sprint

D50, 3 850 m (8): 1) Monica Kollberg, Eksjö SOK, 25.55, 7) Susanne Welén, Köping-Kolsva OK, 38.49.

H60, 3 850 m (16): 1) Göran Andersson, Järla Orientering, 21.04, 6) Göran Welén, Köping-Kolsva OK, 29.17.


 2018-09-08 Linnéklassikern, medel

D21, 3 910 m (23): 1) Annika Billstam, OK Linné, 30.17, 3) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 33.16, 5) Malin Welén, do, 34.42.

H21, 4 930 m (41): 1) Timo Sild, Koovee, 28.33, 11) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 37.52, 25) Johan Celander, do, 49.20, 33) Cristian Larsson, do, 54.55.

H40, 4 080 m (6): 1) Emil Andersson, Länna IF, 33.03, 4) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 52.32.

H45, 4 080 m (22): 1) Jonas Eklund, OK Rodhen, 29.21, 3) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 34.49.

D50, 3 150 m (14): 1) Lina Berggren, Tullinge SK, 32.45, 8) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.55, 11) Helena Holmberg, do, 52.02.

H70, 3 020 m (23): 1) Bo Sundqvist, Ockelbo OK, 31.25, 14) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 45.45.

H75, 2 470 m (15): 1) Jan Johansson, IFK Hedemora OK, 30.30, 5) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 36.23.

Öppen motion 5, 3 460 m (35): 1) Robert Larsson, IF Thor, 40.30, 25) Sara Bengtson, Köping-Kolsva OK, 1.17.06.

Öppen motion 7, 3 020 m (54): 1) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 31.54.


 2018-09-08 Linnéklassikern, medel

D21, 3 910 m (23): 1) Annika Billstam, OK Linné, 30.17, 3) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 33.16, 5) Malin Welén, do, 34.42.

H21, 4 930 m (41): 1) Timo Sild, Koovee, 28.33, 11) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 37.52, 25) Johan Celander, do, 49.20, 33) Cristian Larsson, do, 54.55.

H40, 4 080 m (6): 1) Emil Andersson, Länna IF, 33.03, 4) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 52.32.

H45, 4 080 m (22): 1) Jonas Eklund, OK Rodhen, 29.21, 3) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 34.49.

D50, 3 150 m (14): 1) Lina Berggren, Tullinge SK, 32.45, 8) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.55, 11) Helena Holmberg, do, 52.02.

H70, 3 020 m (23): 1) Bo Sundqvist, Ockelbo OK, 31.25, 14) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 45.45.

H75, 2 470 m (15): 1) Jan Johansson, IFK Hedemora OK, 30.30, 5) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 36.23.

Öppen motion 5, 3 460 m (35): 1) Robert Larsson, IF Thor, 40.30, 25) Sara Bengtson, Köping-Kolsva OK, 1.17.06.

Öppen motion 7, 3 020 m (54): 1) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 31.54.


 2018-09-09 Vandrarringens höstträff

H21, 8 960 m (6): 1) Kalle Larsson, Ärla IF, 1.00.03, 2) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 1.02.43.

D16, 4 280 m (5): 1) Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK, 37.09, 5) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.08.09.

D10, 2 480 m (8): 1) Elin Palm, Västerås SOK, 21.57, 8) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 43.46.

D45, 4 290 m (6): 1) Anna Zetterberg, Västerås SOK, 49.42, 3) Therese Björklund, Köping-Kolsva OK, 50.55.

D50, 3 920 m (9): 1) Marie Hedar, OK Tor, 34.37, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 43.07.

D55, 3 920 m (9): 1) Carina Sundbüe, Strängnäs-Malmby OL, 39.54, 9) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 57.27.

H55, 5 180 m (8): 1) Anders Lund, Järfälla OK, 42.36, 4) Thomas Lageson, Köping-Kolsva OK, 48.02.

H60, 4 790 m (11): 1) Peter Lidholm, IFK Hedemora OK, 39.49, 11) Pelle Höök, Köping-Kolsva OK, 1.01.40.

D70, 2 820 m (8): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 36.03, 2) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 40.55.

H70, 3 920 m (11): 1) Kenneth Johansson, Eskilstuna OL, 34.32, 3) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 38.39.

H75, 3 360 m (21): 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga OK, 35.24, 12) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 43.45, 20) Sune Ahlin, do, 1.09.07.

Öppen motion 3, 3 030 m (16): 1) Viktor Zackrisson, Klubblös, 33.06, 14) Carola Cederth, Köping-Kolsva OK, 1.09.40.

Öppen motion 7, 2 820 m (15): 1) Per Holmstrand, Arboga OK, 23.11, 4) Joakim Sandberg, Köping-Kolsva OK, 32.51.

Öppen motion 8, 4 290 m (21): 1) Rickard Svensson, Västerås SOK, 30.37, 2) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 35.14, 5) Thomas Törnkvist, do, 39.30, 8) Benneth Sundqvist, do, 43.44, 9) Daniel Forsström, do, 47.36.

Öppen motion 17, 2 820 m (24): 1) Mikael Utter, Surahammars SOK, 22.23, 14) Klaus Tröster-Cederth, Köping-Kolsva OK, 49.47, 15) Frank Larsson, do, 52.25.


 2018-09-14 SM, medel, kval

D21 Kval D, 4 250 m (35): 1) Lina Strand, Göteborg-Majorna OK, 29.30, 25) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 43.17.


 

 2018-09-15 Norbergs OK:s nationella i Fagersta

D21, 3 600 m (11): 1) Karin Stenback, Kvarnsvedens GOIF OK, 26.36, 4) Karin Elgh, Köping-Kolsva OK, 33.10, 6) Johanna Larsson, do, 33.52.

H21, 4 300 m (15): 1) Lasse Jansson, Gävle OK, 28.27, 8) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 33.35, 9) Jonas Vikström, do, 34.53.

D16, 3 400 m (7): 1) Maja Bergqvist, Korsnäs IF OK, 31.12, 7) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.00.44.

H12, 2 300 m (3): 1) Olle Wallman, Västerbergslagens OL, 22.53, 2) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 41.56.

D10, 2 100 m (7): 1) Maja Sveder, Domnarvets GOIF, 19.01, 7) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 39.29.

H40, 4 200 m (4): 1) Pär Höök, Västerbergslagens OL, 31.28, 4) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 39.56.

D50, 2 900 m (8): 1) Marie Hedar, OK Tor, 24.56, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 29.18.

H50, 3 300 m (16): 1) Lars Karlsson, Valbo AIF, 23.20, 12) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 34.44.

D55, 2 900 m (10): 1) Annika Brodin, Lindebygdens OK, 26.10, 6) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 37.26.

H55, 3 300 m (21): 1) Ulf Magnusson, Leksands OK, 22.34, 16) Thomas Lageson, Köping-Kolsva OK, 36.22.

H60, 3 300 m (16): 1) Peter Lidholm, IFK Hedemora OK, 26.30, 12) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 34.42, 16) Pelle Höök, do, 42.26.

D70, 2 500 m (6): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 29.47, 2) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 31.35.

H70, 2 900 m (16): 1) Magnus Säveros, Nilivaara IS, 27.10, 12) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 36.57.

H75, 2 900 m (21): 1) Karl Johansson, IFK Hedemora OK, 28.49, 9) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 35.30, 16) Sune Ahlin, do, 54.00.

D80, 2 000 m (5): 1) Maud Bengtsson, Sala OK, 49.47, 4) Göta Kåberg, Köping-Kolsva OK, 1.08.55.

U1, 1 700 m (13): 1) Maja Höök, Västerbergslagens OL, 13.23, 11) Selma Elgh, Köping-Kolsva OK, 22.26.

Öppen motion 3, 2 600 m (12): 1) Frida Jonforsen, Hallstahammars OK, 32.50, 4) Marita Lindholm, Köping-Kolsva OK, 38.59.

Öppen motion 5, 3 400 m (18): 1) Lars Hemberg, Gamleby OK, 36.54, 4) Emma Klemets, Köping-Kolsva OK, 52.27.

Öppen motion 7, 2 900 m (64): 1) Mattias Lööf, Mariestads FK, 26.49, 3) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 30.48, 9) Joakim Sandberg, do, 36.26, 27) Mats Kåberg, do, 45.32, 45) Agnetha Lageson, do, 54.24.

Öppen motion 8, 4 300 m (32): 1) Oskar Karlsson, Avesta OK, 33.45, 14) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 59.04, 16) Leif Wadman, do, 1.00.40, 19) Daniel Forsström, do, 1.08.29.


 

2018-09-16 Bergslagsträffen

H21, 9 800 m (8): 1) Pelle Engstrand, Stora Tuna OK, 1.00.43, 7) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 1.37.48.

D45, 4 500 m (5): 1) Malena Ahlström, Västerås SOK, 43.42, 3) Therese Björklund, Köping-Kolsva OK, 45.37.

D50, 3 700 m (6): 1) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 41.43.

H50, 6 200 m (18): 1) Lars Karlsson, Valbo AIF, 43.24, 14) Benneth Sundkvist, Köping-Kolsva OK, 1.02.40.

D70, 2 500 m (6): 1) Margareta Löfqvist, Västerås SOK, 38.43, 5) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.15.26.

H75, 3 500 m (12): 1) Karl Johansson, IFK Hedemora OK, 34.08, 7) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.49.

Öppen motion 5, 3 500 m (13): 1) Anna Lund, Surahammars SOK, 40.52, 2) Emma Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.52.

Öppen motion 7, 2 900 m (47): 1) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 23.20, 2) Thomas Törnkvist, do, 23.46.

Öppen motion 8, 4 800 m (27): 1) Ola Jernström, Avesta OK, 40.29, 17) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 58.53.


 

2018-09-22 DM, lång, Dalarna + Västmanland

H21, 9 810 m (23): 1) Johan Bäckman, Malungs OK Skogsmårdarna, 1.03.31, 19) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 1.19.40.

D50, 4 070 m (15): 1) Ingrid Alexandersson, Stora Tuna OK, 35.58, 8) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 51.36.

H50, 5 980 m (21): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 46.31, 18) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 1.14.13.

H65, 4 450 m (25): 1) Jan Lärfars, Leksands OK, 37.07, 9) Ola Lindholm, Köping-Kolsva OK, 46.38.

H75, 3 420 m (19): 1) Karl Johansson, IFK Hedemora OK, 34.58, 8) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 45.37.

Öppen motion 5, 3 760 m (31): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 40.09, 15) Helena Holmberg, Köping-Kolsva OK, 58.20, 21) Sara Bengtson, do, 1.06.32.

Öppen motion 9, 7 520 m (7): 1) Olle Kalered, Stora Tuna OK, 53.01, 4) Henrik Holmberg, Köping-Kolsva OK, 1.08.51.


 

2018-09-23 DM, medel, KKOK, Elund Västmanland

D16, 3 500 m (10): 1) Klara Åkerman Sjöström, Västerås SOK, 26.34, 7) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 49.03.

H12, 2 350 m (7): 1) Erik Palm, Västerås SOK, 19.16, 3) Ville Sjöblom, Köping-Kolsva OK, 30.02, 5) Jakob Sandberg, do, 44.24.

D10, 1 860 m (7): 1) Freja Mattila, Hallstahammars OK, 21.11, 7) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 32.59.

H10, 1 860 m (8): 1) Rasmus Viertel, Västerås SOK, 14.45, 5) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 28.33.

Inskolning, 1 380 m (8): Alice Windahl, Köping-Kolsva OK, fullföljt.

U1, 1 860 m (4): 1) Nova Brunnberg, Köping-Kolsva OK, 20.41, 4) Selma Elgh, do, 34.41.

Öppen motion 1, 2 380 m (6): 1) Annica Ahlgren, Täby OK, 36.42, 5) Tommy Gustafsson, Köping-Kolsva OK, 1.22.39.

Öppen motion 3, 2 770 m (12): 1) Fredrik Thapper, Västerås SOK, 23.16, 4) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 47.32.

Öppen motion 5, 3 440 m (18): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 32.29, 13) Lars Holmström, Köping-Kolsva OK, 1.06.19.

Öppen motion 7, 3 230 m (11): 1) Hanna Sundström, Västerås SOK, 30.38, 7) Sara Bengtson, Köping-Kolsva OK, 51.02.

Öppen motion 8, 4 480 m (12): 1) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 30.56, 3) Thomas Ek, do, 36.37, 6) Tomas Lageson, do, 43.27, 7) Rasmus Corp, do, 46.22.

Öppen motion 17, 3 230 m (19): 1) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 33.05, 2) Kenneth Larsson, do, 33.22, 7) Klaus  Tröster-Cederth, do, 43.18.


 

2018-09-29 Köping-Kolsva OK KM MedelHagen Kolsva

D21, 4 220 m (2): 1) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 33.09.

H21, 5 160 m (9): 1) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 37.42, 2) Johan Celander, do, 43.05, 3) Thomas Lageson, do, 44.25, 4) Thomas Ek, do, 46.35, 5) Cristian Larsson, do, 46.40, 7) Henrik Sjöblom, do, 1.09.49, 8) Anders Eriksson, do, 1.16.14.

D16, 3 410 m (1): 1) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 51.58.

H12, 2 610 m (2): 1) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 31.44, 2) Ville Sjöblom, do, 39.35.

D10, 2 110 m (1): 1) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 33.04.

H10, 2 110 m (2): 1) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 23.34, 2) Jonathan Enarsson, do, 27.03.

D50, 3 410 m (2): 1) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 38.44, 2) Helena Holmberg, do, 44.06.

H50, 3 890 m (5): 1) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 40.13, 2) Kenneth Larsson, do, 44.45, 3) Göran Welén, do, 45.23, 4) Mats Birkestål, do, 46.03, 5) Mats Landquist, do, 46.49.

H65, 3 410 m (2): 1) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 43.35, 2) Leif Wadman, do, 46.25.

H70, 3 410 m (3): 1) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 34.54, 2) Stig Törnkvist, do, 49.24, 3) Lars Fogelberg, do, 50.02.

H75, 3 410 m (2): 1) Anders Welén, Köping-Kolsva OK, 52.56, 2) Sune Ahlin, do, 1.09.35.


 

2018-09-29 Köping-Kolsva OK KM Sprint Hagen Kolsva

D21, 2 140 m (2): 1) Johanna Zetterlund, Mariestads FK, 14.51, 2) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 23.17.

H21, 2 800 m (7): 1) Janne Selkälä, Köping-Kolsva OK, 14.43, 3) Johan Celander, do, 16.59, 4) Cristian Larsson, do, 17.14, 5) Anders Eriksson, do, 17.23, 6) Henrik Sjöblom, do, 21.55, 7) Lars Holmström, do, 23.30.

H12, 1 110 m (2): 1) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 7.49, 2) Ville Sjöblom, do, 10.46.

D10, 1 110 m (1): 1) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 15.25.

H10, 1 110 m (2): 1) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 11.43, 2) Jonathan Enarsson, do, 13.37.

D50, 1 890 m (2): 1) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 14.16, 2) Helena Holmberg, do, 14.27.

H50, 2 140 m (3): 1) Thomas Lageson, Köping-Kolsva OK, 14.21, 2) Mats Birkestål, do, 15.40, 3) Kenneth Larsson, do, 16.10.

H65, 1 890 m (2): 1) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 15.07, 2) Leif Wadman, do, 16.52.

H75, 1 890 m (1): 1) Sune Ahlin, Köping-Kolsva OK, 23.13.


 

2018-10-13 Helg utan älg, etapp 1

H65, 4 590 m (88): 1) Gert Lundquist, Gotlands Bro OK, 38.38, 17) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 51.23.

D70, 3 120 m (54): 1) Anna Blomgren, Tullinge SK, 33.52, 11) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 42.20.

Öppen motion 7, 3 120 m (109): 1) Mårten Korall, Gotlands Bro OK, 25.39, 44) Margareta Valdemarsson, Köping-Kolsva OK, 1.09.14.


 

2018-10-14 Helg utan älg, etapp 2

 

H65, 3 300 m (88): 1) Thomas Wester, Gustavsbergs OK, 29.10, 18) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 38.56.

D70, 2 250 m (54): 1) Anna Blomgren, Tullinge SK, 28.52, 15) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 42.24.

Öppen motion 7, 3 330 m (109): 1) Rickard Olsson, Kamrat och IF KIF, 28.08, 47) Margareta Valdemarsson, Köping-Kolsva OK, 1.14.20.


 

2018-10-27 Arosträffen

D21, 4 100 m (10): 1) Emma Helmersson, OK Roxen, 31.40, 7) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 41.45.

H21, 5 600 m (20): 1) Simon Hedlund, Ärla IF, 32.55, 5) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 35.04, 9) Marcus Ek, do, 39.50, 15) Johan Celander, do, 51.35.

H40, 4 460 m (4): 1) Jonas Eriksson, Länna IF, 33.26, 2) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 40.21.

D50, 3 350 m (8): 1) Anna Sundberg, OK Södertörn, 35.08, 2) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 36.10.

H60, 3 410 m (21): 1) Sixten Westlund, OK Tyr, 23.37, 14) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 33.32.

H65, 3 300 m (21): 1) Hasse Åberg, Valbo AIF, 28.16, 14) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 37.53, 17) Anders Waldemarsson, do, 40.39.

H70, 3 260 m (12): 1) Claes Nideborn, Stora Tuna OK, 33.24, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 35.25.

H75, 3 040 m (12): 1) Stig Israelsson, OK Tylöskog, 32.17, 6) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 39.42.

Öppen motion 7, 3 180 m (18): 1) Carl Wennertorp, OK Linné, 23.58, 7) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 41.13, 9) Sara Bengtson, do, 43.17, 11) Benneth Sundqvist, do, 44.23, 15) Emma Klemets, do, 58.03.

Öppen motion 17, 3 180 m (20): 1) Roger Åsberg, OK Hedströmmen, 30.16, 4) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 37.15, 11) Mats Kåberg, do, 50.57, 16) Ove Ek, do, 1.04.30.


 

2018-10-27 Arosträffen

D21, 4 100 m (10): 1) Emma Helmersson, OK Roxen, 31.40, 7) Martina Welén, Köping-Kolsva OK, 41.45.

H21, 5 600 m (20): 1) Simon Hedlund, Ärla IF, 32.55, 5) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 35.04, 9) Marcus Ek, do, 39.50, 15) Johan Celander, do, 51.35.

H40, 4 460 m (4): 1) Jonas Eriksson, Länna IF, 33.26, 2) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 40.21.

D50, 3 350 m (8): 1) Anna Sundberg, OK Södertörn, 35.08, 2) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 36.10.

H60, 3 410 m (21): 1) Sixten Westlund, OK Tyr, 23.37, 14) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 33.32.

H65, 3 300 m (21): 1) Hasse Åberg, Valbo AIF, 28.16, 14) Leif Wadman, Köping-Kolsva OK, 37.53, 17) Anders Waldemarsson, do, 40.39.

H70, 3 260 m (12): 1) Claes Nideborn, Stora Tuna OK, 33.24, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 35.25.

H75, 3 040 m (12): 1) Stig Israelsson, OK Tylöskog, 32.17, 6) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 39.42.

Öppen motion 7, 3 180 m (18): 1) Carl Wennertorp, OK Linné, 23.58, 7) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 41.13, 9) Sara Bengtson, do, 43.17, 11) Benneth Sundqvist, do, 44.23, 15) Emma Klemets, do, 58.03.

Öppen motion 17, 3 180 m (20): 1) Roger Åsberg, OK Hedströmmen, 30.16, 4) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 37.15, 11) Mats Kåberg, do, 50.57, 16) Ove Ek, do, 1.04.30.

 

Inga nyheter är skapade

Samarbetspartners: 

 

sl_8182_c_pos_ce_web_182x46

 

EMAG_2c

 

Prevas logo-cent

 

1915844_116822235006302_6150314_n

 

Sejfo färg logo copy

 

Corporate logo med pay off

volvo-logo

YARA_RGB

 

 

Beijer

 

All_conveyor-svart



GL-logo

 

    gleason

 

logo_marposs

Postadress:
Köping-Kolsva OK - Orientering
Brovägen 15
73113 Kolsva

Besöksadress:
Brovägen 15
73113 Kolsva

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@kkok.se

Se all info