Resultat 2018 - Köping-Kolsva OK - Orientering - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat 2018"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat 2018


RESULTAT 2018

2018-04-02 Kringelträffen

D50, 3 010 m (17): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 28.51, 3) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 34.26.

H60, 3 290 m (19): 1) Anders Jakobsson, OK Södertörn, 25.43, 9) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 37.50, 16) Pelle Höök, do, 47.57.

H75, 2 900 m (23): 1) Rune Rådeström, Snättringe SK, 30.05, 10) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 39.51.

Öppen motion 5, 3 260 m (43): 1) Tommy Holmér, Väsby OK, 27.56, 7) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 38.21.

Öppen motion 7, 3 020 m (98): 1) Lasse Forsberg, OK Ravinen, 22.17, 11) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 29.14, 49) Benneth Sundqvist, do, 42.41, 63) Wadman Leif, do, 45.35.


 

20180406 Svartnatta


2018-04-15 Enenracet
H21, 5 530 m (30): 1) Markus Larsson, Hestra IF, 32.00, 7) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 35.43, 14) Jonas Vikström, do, 38.21, 18) Cristian Larsson, do, 42.29, 22) Johan Celander, do, 44.00, 23) Ola Toven, do, 44.19.
H40, 4 330 m (9): 1) Emil Andersson, Länna IF, 31.25, 5) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 38.50.
D50, 3 300 m (15): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 25.53, 4) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 31.45.
H60, 3 400 m (29): 1) Andreas Hjertson, OK Linné, 25.10, 19) Mats Landquist, Köping-Kolsva OK, 34.29, 22) Pelle Höök, do, 35.41.
H70, 2 970 m (27): 1) Kenneth Johansson, Eskilstuna OL, 27.07, 4) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 29.29.
H75, 2 870 m (21): 1) Kuno Österlund, Västerås SOK, 26.11, 17) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 50.34.
Öppen motion 5, 2 690 m (46): 1) Lovisa Byman, Västerås SOK, 24.03, 33) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 45.33.
Öppen motion 7, 3 400 m (70): 1) Henrik Wilmar, IF Thor, 25.53, 6) Benneth Sundqvist, Köping-Kolsva OK, 32.27, 9) Daniel Forsström, do, 33.53, 25) Emma Klemets, do, 40.24, 34) Ove Ek, do, 45.20, 35) Klaus Tröster-Cederth, do, 45.25, 42) Stig Törnkvist, do, 47.43, 43) Mats Kåberg, do, 47.50.
Öppen motion 8, 4 460 m (43): 1) Johan Sundén, Västerås SOK, 30.28, 12) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 37.18, 28) Mats Birkestål, do, 46.59.
2018-04-20 Uppsala möte, natt
H21 Kort, 7 290 m (1): 1) Cristian Larsson, Köping-Kolsva OK, 1.11.50

2018-04-21 OK Tors ungdomstävling

D16, 4 460 m (31): 1) Alice Ek, Nyköpings OK, 33.14, 28) Jonna Sandberg, Köping-Kolsva OK, 1.08.51.
H12, 3 040 m (22): 1) Robin Helmersson, OK Tisaren, 22.17, 9) Jakob Sandberg, Köping-Kolsva OK, 30.48.
D10, 2 000 m (15): 1) Astrid Kraft, Almby IK, 16.02, 12) Josefin Sandberg, Köping-Kolsva OK, 24.23.
Öppen motion 7, 3 280 m (63): 1) Pia Birkebæk, Stora Tuna OK, 25.12, 22) Karin Profors, Köping-Kolsva OK, 35.37, 37) Leif Wadman, do, 44.28, 40) Pelle Höök, do, 45.13, 45) Mats Kåberg, do, 47.04.
Öppen motion 8, 4 440 m (53): 1) U Tomas Löfgren, Stora Tuna OK, 28.13, 25) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 42.12.
2018-04-22 Torfejden
D21, 7 040 m (8): 1) Cecilia Einarsson, Västerås SOK, 56.01, 2) Johanna Larsson, Köping-Kolsva OK, 57.24, 4) Martina Welén, do, 59.13.
H21, 8 940 m (22): 1) Anders Boström, OK Linné, 54.11, 7) Marcus Ek, Köping-Kolsva OK, 1.02.11, 16) Johan Celander, do, 1.11.49, 17) Ola Toven, do, 1.14.49.
D50, 4 070 m (11): 1) Anna Folkegård, Strängnäs-Malmby OL, 36.37, 5) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 42.43.
H50, 5 990 m (18): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 37.49, 17) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 1.00.50.
D60, 3 550 m (6): 1) Lena Larsson, Sala OK, 31.47, 3) Yvonne Toven, Köping-Kolsva OK, 45.30.
H60, 5 000 m (13): 1) Lennart Agén, Tullinge SK, 39.55, 11) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva OK, 57.52.
H65, 4 500 m (22): 1) Weine Wolter, Åkers IF, 34.09, 21) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 57.38.
D70, 3 100 m (7): 1) Barbro Möllberg, Arboga OK, 37.09, 7) Siv Frodin, Köping-Kolsva OK, 1.17.58.
H70, 3 970 m (20): 1) Hans-Ove Eriksson, Nyköpings OK, 32.18, 6) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 43.33.
H75, 3 540 m (12): 1) Olle Johansson, IFK Hedemora OK, 38.19, 8) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 50.52.
Öppen motion 5, 3 100 m (38): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 31.53, 2) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 35.37.
Öppen motion 7, 2 930 m (78): 1) Johan Herbst, Västerås SOK, 22.18, 38) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 41.40, 54) Ove Ek, do, 46.55, 65) Lars Fogelberg, do, 54.31, 73) Carola Cederth, do, 1.05.24.
Öppen motion 8, 4 390 m (54): 1) Marcus Kullman, Stora Tuna OK, 27.04, 13) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 40.59, 36) Göran Welén, do, 49.16, 46) Nina Andersson, do, 58.24.
Öppen motion 9, 6 780 m (19): 1) Nils Gumaelius, Waxholms OK, 42.54, 4) Niclas Larsson, Köping-Kolsva OK, 55.05, 7) Erik Valdemarsson, do, 57.56, 8) Malin Welén, do, 58.26.
2018-05-01 Silverjakten
D21, 3 990 m (27): 1) Jennie Börjesson Eriksson, Storviks IF, 28.57, 14) Malin Welén, Köping-Kolsva OK, 35.34, 23) Martina Welén, do, 41.38.
H21, 4 730 m (22): 1) Thomas Carlsson, Malungs OK Skogsmårdarna, 26.10, 6) Jonas Vikström, Köping-Kolsva OK, 31.32, 9) Marcus Ek, do, 32.54, 17) Niclas Larsson, do, 36.54.
H10, 2 000 m (14): 1) Malte Granefelt, OK Tyr, 13.15, 12) Hampus Enarsson, Köping-Kolsva OK, 26.22.
H40, 3 690 m (15): 1) Claes Klarin, Västerås SOK, 24.07, 13) Thomas Törnkvist, Köping-Kolsva OK, 38.39.
D50, 3 240 m (15): 1) Ingela Eriksson, Gävle OK, 29.51, 2) Pernilla Klemets, Köping-Kolsva OK, 32.38.
H50, 3 770 m (32): 1) Robert Palm, Västerås SOK, 23.59, 26) Christer Linderborg, Köping-Kolsva OK, 38.26.
D55, 3 240 m (14): 1) Dorothe Spillmann, IF Thor, 32.49, 6) Marie Larsson, Köping-Kolsva OK, 38.41.
H60, 3 410 m (21): 1) Lars-Åke Andersson, Arboga OK, 25.36, 10) Mats Birkestål, Köping-Kolsva OK, 32.08, 13) Kenneth Larsson, do, 34.17.
H65, 3 240 m (30): 1) Sven-Olov Wiklund, Arboga OK, 29.18, 25) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva OK, 48.24.
H70, 2 910 m (25): 1) Bo Sundqvist, Ockelbo OK, 25.54, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva OK, 27.38, 13) Stig Törnkvist, do, 40.02.
D75, 1 990 m (10): 1) Ing-Marie Mozélius, Stora Tuna OK, 25.22, 6) Rose-Marie Karlsson, Köping-Kolsva OK, 46.22.
H75, 2 910 m (17): 1) Karl Johansson, IFK Hedemora OK, 28.44, 14) Karl-Gustav Klemets, Köping-Kolsva OK, 47.58.
H80, 2 310 m (11): 1) Svante Nyström, Västerbergslagens OL, 29.47, 6) Bo Karlsson, Köping-Kolsva OK, 41.24.
U1, 1 620 m (19): 1) Fredrik Ericson, Fagersta OK, 12.57, 15) Jonathan Enarsson, Köping-Kolsva OK, 23.53.
Öppen motion 3, 2 230 m (33): 1) Jeanette Staflin, Västerås SOK, 22.32, 26) Charlotte Enarsson, Köping-Kolsva OK, 41.20.
Öppen motion 5, 3 030 m (41): 1) Ludvig Hasler, Surahammars SOK, 33.04, 20) Sara Bengtsson, Köping-Kolsva OK, 43.27.
Öppen motion 7, 2 910 m (25): 1) Elin Dahlmark, Västerås SOK, 30.25, 20) Daniel Forsström, Köping-Kolsva OK, 50.52, 21) Nina Andersson, do, 55.19.
Öppen motion 8, 4 270 m (41): 1) Erik Boman, Gävle OK, 30.05, 12) Ola Toven, Köping-Kolsva OK, 39.42, 17) Benneth Sundqvist, do, 42.24, 18) Johan Celander, do, 42.45.
Öppen motion 17, 2 910 m (32): 1) Erik Ersson, IFK Mora OK, 21.02, 14) Ove Ek, Köping-Kolsva OK, 38.34, 29) Lars Fogelberg, do, 51.31.
Öppen motion 10, 3 300 m (9): 1) Fredrik Östberg, Stora Tuna OK, 27.56, 2) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva OK, 30.14.
Inga nyheter är skapade

Samarbetspartners: 

 

sl_8182_c_pos_ce_web_182x46

 

EMAG_2c

 

Prevas logo-cent

 

1915844_116822235006302_6150314_n

 

Sejfo färg logo copy

 

Corporate logo med pay off

volvo-logo

YARA_RGB

 

 

Beijer

 

All_conveyor-svart



GL-logo

 

    gleason

 

logo_marposs

Postadress:
Köping-Kolsva OK - Orientering
Brovägen 15
73113 Kolsva

Besöksadress:
Brovägen 15
73113 Kolsva

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@kkok.se

Se all info